top of page
_DAS7736.jpg

איך אכילת עלים ירוקים מדי יום משפיעה על התזונה

את העלים הירוקים מומלץ מאד לשלב בתזונה היום יומית שלנו, ואם תרצו תוכלו גם להוסיף אותם לשייק של הבוקר או זה של הצהריים. כל זאת, כמובן, מעבר לסלט עשיר בטעמים נהדרים ושלל של מטעמים נוספים שעלים ירוקים הם חלק בלתי נפרד מהם. אכילה שלהם מדי יום עוזרת לגוף, משפרת את המטבוליזם, מעוררת אותנו ומשפרת את תפקוד המערכות. הגוף מקבל "בוסט" של אנרגיה, של וויטמינים ומינרלים הכרחיים וגם נוגדי חמצון שעוזרים למנוע מחלות שונות, או, לכל הפחות, מפחיתים משמעותית את הסיכוי ללקות בהן. בנוסף, מכיוון שהם מכילים סיבים תזונתיים הם מספקים לנו תחושה של שובע, תחושת מלאות ולכן מונעים מאתנו "לחטוף" מאכלים נוספים או לאכול כמות רבה מאד של אוכל מעבר למה שאנו צריכים. הם עוזרים לשמור על פעולת מעיים תקינה ולכן אנו לא חשים תחושה של כובד לאחר הארוחה ובמהלך היום ואפשר לצרוך אותם בתצורות שונות בשילוב עם מזונות אחרים, כמו פירות וירקות שונים. לצמחונים ולטבעונים שבחבורה, עלים ירוקים הם מקור מצוין גם לחלבון, המתקבל בשילוב של כמה סוגים כאלה.

כמה עלי מיקרו מומלץ לצרוך כל יום

תזונה מגוונת חשובה לנו וכדאי שהיא תכיל מבחר של ירקות עשירים בוויטמינים ומינרלים (וכמובן עלים ירוקים) וכן פירות. כדאי מאד שלפחות 50 אחוז מהצלחת שלנו תכלול את זה, בעוד שהחצי השני יכול לכלול חלבונים בתצורותיהם השונות, פחמימות וגם סוכרים (20 אחוז פחמימות וסוכרים). באשר לשאלה כמה עלי מיקרו מומלץ לצרוך בכל יום – אם כן, הדבר תלוי באדם עצמו, במשקלו, במטרות שאותן רוצה להשיג (האם מעוניין גם להפחית במשקל) ובאורח החיים שלו. באופן כללי, ההמלצה היא כמה שיותר, כאשר חופן נדיב הוא המינימום. יחד עם זאת, סביר שתגלו מהר מאד שלא אפשרי לאכול ללא הגבלה ולכן כדאי שתקשיבו לגופכם ולתחושת השובע והתחושות האחרות הנלוות לאכילה. בכל מקרה, על פי המלצות משרד הבריאות האמריקאי הרשמיות, כדאי לצרוך שלוש כוסות גדושות, המכילות עלים ירוקים, בכל יום. כדאי מאד לגוון בעלים הירוקים ולא להתבסס על סוג אחד בלבד. כך יקבל הגוף שלכם כמה שיותר מינרלים שנחוצים לו כדי לשמור על תפקוד תקין, הוא יקבל ויטמינים שגם מחזקים את מערכת החיסון ואף משמשים כנוגדי חמצון חשובים ששומרים על התאים וכן את נוגדי החמצון עצמם, שנמצאים בכמות גדולה בעלים הירוקים. נוגדי חמצון אלה מפחיתים את הסיכון ללקות במחלות הקשורות לעור, לדם, ללב וגם לעיניים וכן מחלות סרטן שונות.

חשוב לכם לשמור על אורח חיים נכון המשלב גם תזונה בריאה? מעוניינים לשלב בתפריט היומי שלכם עלים ירוקים טריים, טובים וגם כאלה המכילים את כל מה שהגוף שלכם זקוק לו? בעלעלים רעננים תוכלו להזמין עלים ירוקים ישירות מהחקלאי ובמחירים מצוינים. לפרטים נוספים אודות מוצרינו, צרו קשר בטלפון 09-894-0507

תזונה בריאה

מדברים על זה כמעט מכל כיוון ומשקיעים לא מעט משאבים בשנים האחרונות כדי לקדם את העניין. תזונה בריאה, המכילה את כל הרכיבים התזונתיים החשובים לגופנו, היא חלק חשוב ומרכזי מאד מאורח חיים נכון וחשוב לאמץ אותה כבר מגילאים צעירים. בעידן שבו לכולנו חשוב להרגיש טוב עם עצמנו, להיראות טוב והחשוב מכל – גם להיות בריאים, מוטל עלינו לקבל החלטות שמטיבות אתנו, שמתחילות, בשלב ראשון, במזונות שאותם אנו אוכלים. רבים משקיעים לא מעט זמן ומאמץ ביצירת חיים עשירים ומספקים. ואכן, כדי ליהנות מכל זה חשוב תחילה להתמקד בגוף ובתזונה שהוא מקבל, תזונה שכדאי שהיה תהיה נכונה, טובה ובעיקר – בריאה.

למה חשוב להקפיד על תזונה בריאה

תזונה בריאה, או תזונה נכונה, היא חלק מרכזי, כאמור, מאורח חיים בריא וחשוב להקפיד עליה כחלק משגרת היום שלנו, ועוד בשלבים ראשונים של החיים. כאשר מדברים על תזונה נכונה מתכוונים למקבץ של מאכלים, ובמקביל גם הרגלים התנהגותיים נכונים, שיוצרים יחדיו את התפריט התזונתי שחשוב לגופנו. מדובר כאן על שילוב של מזונות מגוונים מאד שמכילים ערכים תזונתיים גבוהים. כמובן שהיא יכולה לכלול (ואצל רובנו היא אכן כוללת) גם לא מעט מזונות שאינם בהכרח מזונות "סופר על", אך הדגש העיקרי הוא תפריט המכיל כמה שיותר מזונות שטובים לנו וכמה שפחות, או צריכה בצורה מתונה, מזונות שערכם התזונתי לא גבוה במיוחד (אבל הם ללא ספק טעימים לנו). הקפדה על תזונה בריאה מאפשרת לגופנו לקבל את כל הוויטמינים והמינרלים שלהם הוא זקוק על מנת שמערכותיו תוכלנה לפעול כהלכה. מערכות שמתפקדות טוב מאפשרות לנו להתנהל בחופשיות ובצורה יעילה ביום יום, מבלי שנסבול מתופעות לא נעימות או, חלילה, בהמשך, ממחלות קשות. תזונה נכונה מספקת לגופנו את הדרישות התזונתיות החשובות מכל והיא כולל לרוב חלבונים, סידן, וויטמינים, מינרלים וגם סיבים תזונתיים שטובים הן לתחושת הטבע והן למערכת העיכול עצמה.

האם לתזונה נכונה יש קשר ישיר לבריאותנו

התשובה לכך היא חד משמעית – כן. אמנם, סביר שנצליח לשרוד כמה ימים ללא אוכל, אך לא נוכל לשרוד ללא מים, ועדיין, ובעיקר לאורך זמן, אם לא נספק לגופנו את הרכיבים התזונתיים שחשובים לנו, מערכות הגוף תיפגענה מכך במהרה ותפסקנה לתפקד כהלכה. קשה שלא לשים לב לתופעות כמו אנורקסיה, שבהן החולים והחולות סובלים מתת משקל ומתופעות פיזיולוגיות לא קלות (בלשון המעטה), כמו גם תופעות נפשיות קשות. הסיבה לכך נעוצה הן בשל המחסור החמור במזון עצמו (ולא משנה מאיזה סוג), אך בעיקר בשל העובדה שהגוף, שממשיך לפעול, איננו מקבל את הרכיבים הנדרשים לו. לאט לאט, עם הזמן, מתחילות לצוץ בעיות שונות, הבאות לידי ביטוי באיברים שונים בגוף ובמערכות שונות. אנו חשים עייפים, תשושים מהר מאד, השיער נושר, העור הופך ליבש ומקומט יותר, נשים סובלות ממחזור לא סדיר, אנשים שצורכים מזונות עשירים בשומן טראנס או בסוכר מעלים במשקל וסובלים מבעיות הקשורות ללב, לדם וגם סוכרת.

כיצד עלי המיקרו תורמים לתזונה בריאה

לא בכדי הפכו העלעלים, או עלי-מיקרו, לחלק בלתי נפרד מתזונה בריאה ואורח חיים נכון. על פי לא מעט מחקרים שבוצעו בתחום, נמצא כי אותם עלעלים קטנים, מכילים כמות שהיא גדולה עד פי 30 בוויטמינים, במינרלים וגם בנוגדי חמצון בהשוואה לעלים בוגרים ולירקות שונים. את העלעלים הללו אפשר לשלב בסלטי ירקות למיניהם, לאכול אותם כפי שהם וכמובן גם להוסיף אותם לכריך יחד עם ירקות נוספים. בכמות קטנה יחסית שלהם יש שפע של רכיבים תזונתיים נפלאים שמביאים אתם סגולות בריאות רבות וגם חשובים מאד למערכות הגוף השונות. תזונה בריאה, כאמור, מורכבת מהחלטות נכונות ויכולה לכלול מגוון רחב מאד של מזונות. לעלי המיקרו, ולעלים הירוקים באופן כללי, יתרונות רבים כפי שכולנו יודעים והם גם טעימים. אם בוחרים לשלב אותם בסלט, רוטב קליל ללא סוכר וירקות נוספים מעשירים משמעותית את המנה כולה ובהחלט גם משביעים. כשבוחרים בעלעלים מוותרים על מזונות אחרים שאינם טובים לנו, מזונות שאינם עשירים ברכיבים חשובים ולמעשה כלל לא תורמים לגופנו, בניגוד לעלים הירוקים.

bottom of page