top of page
_DAS9383.jpg

לגידול ההידרופוני גם יתרון סביבתי. הגידול ההידרופוני לא מזהם את הסביבה, את הקרקע ואת מי התהום, בעודפי דשנים וחומרי הדברה כמו שקורה בגידול באדמה.

למה כדאי לשלב צמחים הידרופוניים בתזונה

צמחים הידרופוניים הם צמחים שגדלו בסביבת גידול אופטימלית, שסיפקה להם את כל מה שהם צריכים כדי לגדול לתפארת. הם קיבלו את כמות המים, החמצן וחומרי ההזנה הנדרשים להם במדויק (בהתאם לסוג הצמח ודרישותיו הייחודיות) ומלוא הפוטנציאל הטמון בהם מוצה כהלכה. צמחים הידרופוניים, ובייחוד ירוקים למיניהם, מכילים שלל של ויטמינים חשובים, מינרלים וגם סיבים תזונתיים והם חלק חשוב ובלתי נפרד מכל תפריט מומלץ. אפשר לשלב אותם בסלטים מכל מיני סוגים, בכריכים, בשייקים טעימים ועוד והם עדינים וטעימים מאד. אלה צמחים שמגיעים אלינו כשהם בשיאם, טריים וטובים.

מדוע כדאי לרכוש גידולים הידרופוניים מחקלאי

גידול בשיטה ההידרופונית מצריך ידע, ניסיון וגם תנאים ייחודיים, שיחד יספקו לצמח את הסביבה המתאימה לו. חקלאים בעלי ידע וניסיון בתחום זה יוכלו להציע לנו מגוון של גידולים הידרופוניים באיכות גבוהה, כאלה המכילים את אותם ויטמינים ומינרלים שחשובים לנו, כמו גם ערכים תזונתיים נוספים שמומלצים לא פחות. כאשר אנו מזמינים מחקלאי אנו יודעים שהירוקים שהזמנו, הפירות והירקות הם טריים ואיכותיים מאד. בנוסף, הם לא נחשפו במסלול הלוגיסטי הארוך, דרך הסוחרים, מרכזי ההפצה ורשתות השיווק עד שהגיעו אלינו לצלחת. יש להם תחנה אחת, מהרגע שיצאו מהמשק והיא אצלנו.

למה מומלץ להזמין גידולים הידרופוניים מעלעלים רעננים

עלעלים רעננים מתמחה בגידול עלים ירוקים משנת 1999 והיא החלוצה בתחום שיטת הגידול ההידרופונית בישראל. כיום היא משווקת את תוצרתה לכל העולם וגם לשוק המוסדי, מסעדות, מלונות וחברות קייטרינג בישראל, וזאת לצד לקוחות פרטיים הנהנים גם הם מכך. הזמנה של גידולים הידרופוניים מעלעלים רעננים מבטיחה לנו טריות רבה ומחירים הוגנים. מבחר רחב מאד של אפשרויות גם הוא יתרון נוסף שמציעה החברה, וזאת לצד ניקיון רב ומראה נהדר של כל גידול, שבהחלט תופס את העין ומעורר את התיאבון.

מעוניינים להזמין את הירוקים הטעימים שלנו? עלי מיקרו ותוצרת הידרופונית, שמהווים תוספת מושלמת לכל ארוחה? צמחי מאכל נהדרים שגדלים בשיטה ההידרופונית הידועה הם רכיב שחשוב לכם להוסיף לכל תפריט? בעלעלים רעננים מוצעות לכם מגוון של אפשרויות במחירים נוחים, אותן ניתן להזמין ישירות דרך האתר, במהירות ובקלות. לפרטים נוספים אודות מוצרינו,

צרו קשר בטלפון 09-894-0507

גידולים הידרופוניים

המודעות לסביבה, לאדמה, לשטחים החקלאיים שסביבנו וגם לתוצרת שהם מניבים, הולידה לא מעט פתרונות טכנולוגיים מתקדמים, המתבססים על שיטות גידול בעלות מאפיינים ייחודיים, שחלקן מוכרות לנו מזה לא מעט שנים, אם כי בשינויים מסוימים. גידולים הידרופוניים, וכפי שניתן לנחש משמם, הם גידולים על מצע מים, ליתר דיוק תמיסת גידול המכילה מים וחומרי הזנה בלבד, מצע גידול המנותק מהקרקע (בניגוד לגידולים רגילים, שמצעם היא האדמה עצמה וממנה הם גם ניזונים). גידולים הידרופוניים בישראל ובעולם הולכים ותופסים תאוצה בשנים האחרונות ואפשר למצוא אותם בלא מעט משקים וחוות חקלאיות. אלה יכולים להיות גידולים של מגוון רחב מאד של צמחים, כאשר הבולטים והפופולאריים שבהם הם עלים ירוקים ותבלינים טריים למיניהם, המכילים רכיבים תזונתיים חשובים. בשל היתרונות הרבים שבגידולים אלה ישנו ביקוש עצום להם הן על ידי מסעדות, שמשלבות אותם במנות ייחודיות, הן על ידי בתי מלון והן על ידי הצרכנים הפרטיים שרוצים ליהנות ממוצר נקי, מטעמם הנהדר ומשלל של ערכים תזונתיים טובים.

מה זה גידול הידרופוני

כאשר מדברים על גידול הידרופוני מתכוונים לגידול הגדל כשהוא מנותק מקרקע, מבלי שיצטרך לקבל את חומרי ההזנה שלו ממנה כי אם מהמים עצמם וממה שהם מכילים בתוכם. זוהי שיטת גידול מקובלת מאד בישראל ובעולם כולה, שיטה שתפסה תאוצה רבה בעיקר בעשור האחרון וזאת לאור שלל היתרונות שהיא מציעה. לאחר שלא מעט חוקרים, המתמחים בגידול צמחים, זיהו כי האדמה איננה חיונית לגידולם של הצמחים ותמיסת השקיה, המכילה את חומרי ההזנה הנדרשים על ידי הצמח, היא הפתרון המתאים, החלו לשלב בלא מעט שטחים גידולים הידרופוניים מסוגים שונים המהווים חלופה, פעמים רבות, לגידול על מצע אדמה.

כיצד מגדלים צמחים הידרופוניים

צמחים הידרופוניים הם, כאמור, צמחים שניזונים מהמים ולא מהאדמה. אותם צמחים גדלים בתעלות גידול בהן זורמת תמיסת ההזנה בה שרויים שורשיהם. חומרי ההזנה הדרושים לצמח, נמצאים בתוך המים ונקלטים על ידי הצמחים באופן ישיר. לעיתים משתמשים גם במשאבות מים או במשאבות אוויר כדי להכניס אל המים חמצן הנדרש גם הוא לצמחים, וגם הוא נקלט על ידי השורשים. בשל הטמפרטורות הגבוהות יחסית בישראל, ובייחוד בחודשי הקיץ, דואגים, במקומות רבים, לווסת את הטמפרטורה בסביבת הצמחים באמצעות שינוי טמפרטורת התמיסה. כך יוצרים עבורם סביבה אופטימלית לצמיחה ולגדילה ללא הצורך באדמה, שתשמש כמצע. יש כיום חוות גדולות מאד של גידולים הידרופוניים בישראל, המספקות הן לשוק המקומי והן לשוק העולמי את התוצרת המצוינת שלהן.

מהם היתרונות בשיטת גידול הידרופונית

לא בכדי הפכה שיטת הגידול ההידרופונית, ובייחוד בעת האחרונה, למקובלת מאד בכל העולם. יותר ויותר חקלאים מאמצים לעצמם את השיטה הזו המהווה חלופה לשיטות האחרות. הסיבה העיקרית לכך נעוצה ביתרונות הנהדרים שהיא מציעה.

אם כן, הנה כמה מהיתרונות הבולטים של השיטה:

בעזרת השיטה ההידרופונית אפשר לייצר סביבה מבוקרת לכל גידול ולהתאים אותה באופן נקודתי לצרכיו הייחודיים של הצמח. כך היבול ליחידת שטח גבוה יותר, איכותי יותר ונקי יותר. לא זורקים תוצרת לא מוצלחת ומנצלים כהלכה את כולה.

השיטה מאפשרת חיסכון במים בהיקף של כ-70-80% בהשוואה לגידול בקרקע, שכן המים נמצאים במערכת סחרור סגורה ואין נגר עילי או חילחול אל מתחת לבית השורשים כפי שקורה בקרקע. מחזור, כמו בתחומים אחרים, הוא בהחלט מילת המפתח.

גידול הידרופוני חסכוני בדשן בדיוק מאותן סיבות. היקף החיסכון בדשן עומד על כ-90% בהשוואה לגידול באדמה

bottom of page